En İyi RSS Takip Sitesi 1. En İyi 10 RSS Takip Sitesi
  RSS modası geçti diyenler var, halen benim benzeri RSS'i kullanmaya devam edenlerde var. Ben RSS'in eskiyen trend meydana geldiğini düşünmüyorum. Elbet şimdilerde Twitter, Facebook var, markaların alakalı hesaplarını izleyerek onların son güncellemelerine erişebiliyoruz ama her güncellemelerine değil!


  Markalar veya internet siteleri veya bloglar diyelim… Ne yazık ki, her yayınlarını toplumsal basın hesaplarında paylaşmıyorlar. Esasen bu olası değil, nedeni ise takipçiler tarafından bu denli bir yoğunluk negatif sonuçlanabilir. Sonuçta unsubscribe veya unfollow butonları bir sürü da uzakta değiller. Ben bu sabah halen takip ettiğim site ve blogları RSS üzerinden izliyorum. Günlük itinalı olarak kullandığım RSS sistemine girerek takip ettiğim her meydanın güncellemesini kaçırmadan okuyabiliyorum. Bu yazının mantığı şu, benim benzeri RSS takip severler amaçlı 10 harika rss takip servisini listelemek. Şayet sizin beğenerek kullanmakta olduğunuz ve listede olmayan bir RSS sitesi mevcutsa bana gönderebilirsiniz.


  Birkaç detaylı bilgi uygulamak istiyorum: listede bulunan Pulse ve Flipboard hizmetlerini taşınabilir cihaz veya tabletlerinizden kullanmanızla ek olarak güzel bir randıman alabilirsiniz. Tabiki, şayet akıllı telefonlarınızdan tekrardan öbür RSS sitelerini kullanmak isterseniz, servislerin Android ve iOS amaçlı alakalı uygulamaları şuanki. Uygulaması mevcut olmayan hizmetlerin ise taşınabilir tarayıcıdan rahatlıkla kullanılabilmesi olası. Ben Google Reader kapandıktan ardından Feedly kullanmaya başladım.

  Bu yazıyı yazmaya başlamadan öncesinde Inoreader servisine isabet geldim ve tecrübe fırsatım oldu. Çok kullanışlı buldum. Her süre göz yormayan yalın tasarımdan yana olmuşumdur, bu yüzden Inoreader bana Feedly tesiri yarattı. Tekrardan de yukarıda listelediğim rss takip siteleri her koşulda günümüzün en iyileri.
  http://feeds.feedburner.com/

 2. Feedly
   – feedly.com
 3. Inoreader – inoreader.com
 4. NewsBlur – newsblur.com
 5. The Old Reader – theoldreader.com
 6. Flipboard – flipboard.com
 7. RSSOwl – rssowl.org
 8. Digg Reader – digg.com/reader
 9. Tiny Tiny RSS – tt-rss.org
 10. Netvibes – netvibes.com
 11. Pulse – pulse.me
  The Old Reader,

   
  Feedbin Wordpress,
   
  FlowReader,
   
  BazQux,
   
  NewsBlurDigg ReaderRiveredMy Yahoo,
   
  RSS feedKouioPlayer FM,
  Netvibes